![]() ![]() ![]() |
Nejprve je nutné se rozhodnout, ve kterém stavu se bude požadavek větvit. Tento stav je nutné označit jako větvící - příznak "Větvení" při editaci stavu. Z tohoto stavu je možné definovat u přechodů příznaky "Povinný" - označuje přechod, který je nutné použít, a příznak "Vícenásobný" - označuje přechod, po kterém je možné přejít několikrát. Pokud se zatím nerozvětvený požadavek dostane do větvícího stavu, bude moct posunovatel vybrat N stavů, do kterých požadavek chce posunout pomocí zaškrtávátek. Pokud je přechod povinný, zaškrtávátko je trvale vybrané. Pro vícenásobné přechody je možné zadat kolikrát bude požadavek do cílového stavu posunut (výsledkem je potom třeba 5 větví požadavku, každá ve stejném stavu, ale většinou s jinými řešiteli). Po vybrání cílových stavů musí posunovatel vybrat řešitele a vyplnit přechodové parametry a následně posunout resp. rozvětvit požadavek.
Každá větev je nyní posunována samostatně svými řešiteli, správce požadavku může editovat všechny větve. Akce "knihovna", "priorita", "odložení", "sloučení", "rozvětvení", "editace" a , "typ" se neprovádějí s větvemi, ale s celým požadavkem. Slučování větví není povinné, požadavek je ukončen, pokud jsou všechny větve ve stavu ukončeno. Ke slučování dochází ve chvíli, kdy větev rozvětveného požadavku dorazí do stavu, který je označen příznakem "Sloučení". Pokud tam větev dorazí jako první, posunovatel určí řešitele v tomto stavu a větev je do slučovacího stavu posunuta. Není však možné ji posunout do dalšího stavu, dokud i ostatní větve nebudou posunuty do tohoto slučovacího stavu. Pokud větev dorazí do stavu jako druhá a další, posunovatel nevybírá řešitele - ti jsou už určeni. Při posunu je větev sloučena s větví, která dorazila do stavu jako první. Po sloučení všech větví je možné požadavek, teď již nerozvětvený, posunovat dále nastaveným workflow.
Při nastavení paraleního workflow je nutná obezřetnost, neboť může snadno dojít k zadání workflow, podle kterého dojde k zablokování větví požadavku. Slučovací stav by ve workflow měl být většinou pouze jeden, navíc by neměl následovat ihned po větvícím stavu.
|